Twój koszyk jest pusty


Modernizacja sklepu, nieczynne do odwołania.

Informacji udzielamy pod numerem 602-123-633.

Towary i ceny wyświetlane aktualnie nie stanowią oferty.
Przepraszamy za utrudnienia


Zamówienie bobu Bachus I Bizon 5kg możliwe tylko telefoniczne 602-123-633

Por

Gatunek: POR

Por-Allium porrum L.
Rodzina:Liliowate-Liliaceae
Pochodzi z Azji Mniejszej, uprawiano ją w celach konsumpcyjnych w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Na tereny Polski trafiła w średniowieczu. Jest także jednym z symboli narodowych Walii.Częścią jadalną są liście i cebula.Jest warzywem bardziej dietetycznym niż cebula,którą w wielu potrawach można zastąpić.Jest bogatym żródłem witaminy C,B1,B2.Zawiera kwas nikotynowy oraz składniki mineralne szczególnie potas, siarkę, wapń, fosfor, magnez, sód,żelazo,miedź,cynk i mangan.Zawiera także białko,tłuszcz, cukry i błonnik.Por jest składnikiem włoszczyzny, dodawany jako dodatek do zup,jest komponentem surówek może być także przerabiany na susz.
Wymagania:jest to roślina o niewielkich wymaganiach klimatycznych, wyrośnięte rośliny wytrzymują spadki temperatur do -15C.Pory uprawia się na glebach średnio zwięzłych, żyznych o dużej pojemności wodnej.
Por uprawia się z siewu wprost do gruntu lub z rozsady.Plonz 1ha wynosi od 20 do 35t.Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie: „RODO” informujemy, że nasz sklep internetowy gromadzi i przetwarza dane osobowe klientów w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji składanych przez klientów zamówień.
Administratorem danych osobowych jest: PHU AGROTECH Jerzy Siara, Bulwar Targowy 2, 26-700 Zwoleń.
Zgromadzone dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zamówienia - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. - więcej informacji znajdziesz na TEJ STRONIE


Odwiedzający nasz sklep poszukiwali:  nasiona warzyw  .:.   nasiona holenderskie  .:.   bejo zaden nasiona  .:.   nasiona bakker brothers  .:.   nunhems marchew nasiona  .:.   nasiona hurt  .:.   nasiona holland-select  .:.   warzywa holenderskie nasiona  .:.   clause nasiona holenderskie  .:.   nasiona holenderskie pomidor pod folie  .:.   nasiona Vilmorin


Copyright © 2023 AGROTECH - Hurtownia Ogrodnicza. Powered by Zen Cart Professional