Twój koszyk jest pusty


Modernizacja sklepu, nieczynne do odwołania.

Informacji udzielamy pod numerem 602-123-633.

Towary i ceny wyświetlane aktualnie nie stanowią oferty.
Przepraszamy za utrudnienia


Zamówienie bobu Bachus I Bizon 5kg możliwe tylko telefoniczne 602-123-633

Kapusta brukselska

Gatunek: KAPUSTA BRUKSELSKA

Kapusta brukselska - Brassica oleracea L.var.gemmifera
Rodzina:Kapustowate-Brassicaceae
Znana pod nazwą brukselki prawdopodobnie powstała ze skrzyżowania kapusty głowiastej z jarmużem. Roślina była znana w Belgii w XIII wieku, ale dopiero w XIX w.Charakteryzuje się wysokością wartością odżywczą i smakową. Warzywo to stanowi bardzo dobre źródło białka roślinnego. Białko zawarte w brukselce dzięki dużej ilości aminokwasów egzogennych jest bardzo wartościowe. Kapusta brukselska jest bogata we wszystkie witaminy poza witaminą D. Zawiera karoten, bardzo dużo fosforu i żelaza, a także pewne ilości wapnia.
Wymagania: jest rośliną klimatu umiarkowanego. Najlepsze, ścisłe główki tworzą się w czasie słonecznych dni, ale chłodnych nocy. Do uprawy odmian późniejszych korzystna jest długa, łagodna, ale niezbyt ciepła jesień. Brukselka jest wytrzymała na mrozy nawet -12 C. Wymaga dużej wilgotności gleby i powietrza. Udaje się na różnych typach gleb, przy czym najlepsze do jej uprawy są gleby piaszczysto – gliniaste zasobne w próchnicę i wapń.
Kapustę brukselską uprawia się z rozsady.Ocena terminu, w którym należy dokonać zbioru zależy od tego czy zbiór będzie przeprowadzony jednorazowo czy wielokrotnie. Zbiór jednorazowy stosuje się przy uprawie warzywa do mrożenia, natomiast przy uprawie do bezpośredniej konsumpcji stosuje się wielokrotne przeprowadzanie zbioru, prawie przez całą zimę.Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie: „RODO” informujemy, że nasz sklep internetowy gromadzi i przetwarza dane osobowe klientów w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji składanych przez klientów zamówień.
Administratorem danych osobowych jest: PHU AGROTECH Jerzy Siara, Bulwar Targowy 2, 26-700 Zwoleń.
Zgromadzone dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zamówienia - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. - więcej informacji znajdziesz na TEJ STRONIE


Odwiedzający nasz sklep poszukiwali:  nasiona warzyw  .:.   nasiona holenderskie  .:.   bejo zaden nasiona  .:.   nasiona bakker brothers  .:.   nunhems marchew nasiona  .:.   nasiona hurt  .:.   nasiona holland-select  .:.   warzywa holenderskie nasiona  .:.   clause nasiona holenderskie  .:.   nasiona holenderskie pomidor pod folie  .:.   nasiona Vilmorin


Copyright © 2023 AGROTECH - Hurtownia Ogrodnicza. Powered by Zen Cart Professional