Twój koszyk jest pusty


Modernizacja sklepu, nieczynne do odwołania.

Informacji udzielamy pod numerem 602-123-633.

Towary i ceny wyświetlane aktualnie nie stanowią oferty.
Przepraszamy za utrudnienia


Zamówienie bobu Bachus I Bizon 5kg możliwe tylko telefoniczne 602-123-633

Fenkuł

Gatunek: FENKUŁ

Koper włoski-Foeniculum vulgare Mill.var. azoricum Thell.
Rodzina:Baldaszkowate-Apiaceae
Ojczyzną fenkułu są kraje Morza Śródziemnego i zachodniej Azji, aż po wschodnie Indie.W starożytności w codziennym pożywieniu rzymskich żołnierzy występował fenkuł jako rślina święta,dodająca męstwa i zapobiegająca otyłości. W klimacie ciepłym fenkuł jest rośliną wieloetnią. Częścią jadalną jest nadziemne cebulowate zgrubienie powstające z mięsistej, zgrubiałej nasady ogonków liściowych.Mięsiste ogonki liściowe zawierają głównie witaminę C, błonnik,sole mineralne żelaza,są zasobne w lotne olejki poprawiające trawienie i działające uspokajająco.
Wymagania:fenkuł jest rośliną światlolubną, dobrze rośnie na glebie żyznej i wilgotnej o odczynie zbliżonym do zasadowego.Stanowisko do uprawy powinno być osłonięte od wiatru.
Koper włoski może być uprawiany z siewu wprost w pole lub z rozsady. Fenkuł należy zbierać gdy zgrubienie osiągnie średnicę ok. 10 cm.Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie: „RODO” informujemy, że nasz sklep internetowy gromadzi i przetwarza dane osobowe klientów w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji składanych przez klientów zamówień.
Administratorem danych osobowych jest: PHU AGROTECH Jerzy Siara, Bulwar Targowy 2, 26-700 Zwoleń.
Zgromadzone dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zamówienia - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. - więcej informacji znajdziesz na TEJ STRONIE


Odwiedzający nasz sklep poszukiwali:  nasiona warzyw  .:.   nasiona holenderskie  .:.   bejo zaden nasiona  .:.   nasiona bakker brothers  .:.   nunhems marchew nasiona  .:.   nasiona hurt  .:.   nasiona holland-select  .:.   warzywa holenderskie nasiona  .:.   clause nasiona holenderskie  .:.   nasiona holenderskie pomidor pod folie  .:.   nasiona Vilmorin


Copyright © 2023 AGROTECH - Hurtownia Ogrodnicza. Powered by Zen Cart Professional